X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد
یورو و دلار paypal

روستای شیرکده - امام زاده روستای شیرکده
نوشته شده توسط : shirkadeh
بقعه مــتـبـرکــــه امامزاده حمزه ویوسف (ع)
 
امامزادگان روستای شیرکده به امامزاده حمزه ،یوسف (ع) مشهور است و علاوه بر این که از سلسله امامزادگان وازنوادگان امام موسی کاظم (ع)است، در زمره عارفان و صالحان زمان خود قرار داشته است
 
مردم خورگام با توجه به سابقه طولانی در فرهنگ و تمدن، به روح اسلام توجه خاصی داشته‌اند و همیشه نسبت به خاندان پیامبر(ص)‌ ارادتمند بوده‌اند و تشیع با فرهنگ ایرانی وخصوصا دیلمان پیوند خورده است.
 http://www.samenblog.com/uploads/s/shirkadhe/147640.jpg

با توجه به علاقه شیعیان به دفن شدن در کنار مزار ائمه اطهار(ع)‌ و نوادگانشان، روز‌به‌روز بر اهمیت و توسعه آنها افزوده شد. به زودی این اماکن متبرکه، به عنوان نماد تمایلات سیاسی و مذهبی شیعیان به کار رفت.
بقیه ادامه مطلب

  http://www.samenblog.com/uploads/s/shirkadhe/147642.jpg
مردم هدایای فراوانی را به شکل نذورات نقدی، املاک و موقوفات به متولیان این بقاع
واگذار کردند و افزایش جمیعت این افراد خیر نیز منجر به افزایش تعداد زواری که به زیارت امامزاده‌ها می‌رفتند، شد. این فزونی، تاثیر مستقیمی بر زیارتگاه‌ها داشت و نقش عمده‌ای در زندگی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی این دیارایفا کرد.

بقاع متبرکه به گونه‌ای متفاوت از نقاط دیگر بافت روستاهاطراحی شده‌اند. امروزه در اغلب شهرها و روستاها ی گیلان، بقعه‌ای که نمایانگر مزار شیعه‌ای علوی است به چشم می‌خوردوبناى اصلى بقعه متبرکه امامزاده حمزه ویوسف(ع)، ساده ، آجرى وچوبی بوده است .

اگر از شلوغی، کار و مشکلات روزمره خسته شده‌اید و می‌خواهید کمی با خودتان خلوت کنید و آرامش بیابید، جای باصفایی را به شما معرفی می‌کنم که اگر از دورترین نقطه شهر رستم آبادراه بیفتید، تقریبا یک ساعت دیگر به آنجا خواهید رسید؛ این مکان بی‌نظیر حرم امامزاده حمزه،یوسف واقع در روستای شیرکده، در  جنوب شرقی رستم آباد است. بنابراین اگر برای اولین بار است که به آنجا می‌روید، حتما از دیدن مکانی به این زیبایی و قداست که نزدیک به روستای ویشان باشد، تعجب می‌کنید!

برای رفتن به حرم امامزاده، باید مسیر جاده رستم آبادبه بخش حورگام واقع در سمت جنوب شرقی را طی کنید و بعد از پیمودن مسافتی حدود 30 کیلومتر به روستای شیرکده می‌رسید. بعد از روستا در سمت چپ و در بین مراتع سرسبزودرختان، گنبد مخروطی شکل و طلایی امامزاده به چشم می‌خورد، سمت شرقی راهی فرعی وجود دارد که می‌توانید از آن راه به ییلاقات برسید

منبع:روستای سوسف::برچسب ها:
تاريخ انتشار : 16 تیر 1392 |
من نويسنده و مدير اين سايت کمال تشکر رو از شما بازديد کنندگان عزيز را دارم اميدوارم که تونسته باشم رضايت شما عزيزان رو براورده کنم . از همه شما عزيزان بابت نظرات گرمتون ممنون بازم منتظر نظرات گرمتون هستم